Belek – Turecko

belek-turecko-01

Belek je takovou perličkou na půli cesty mezi Antalyí a Alanyí. Je menší než obě zmíněná letoviska a dá se říci, že působí více „na úrovni“. Belek totiž není centrem koupání a dalších běžných letních radovánek, stal se největším centrem golfu na pobřeží Středozemního moře. Už to určuje, jaká klientela se sem jezdí odreagovávat a co můžete čekat od turistických služeb.

Hotely s minimálně 4mi hvězdičkami, restaurace s vybranými menu a především – žádné přelidnění. Díky své velikosti působí Belek útulněji, příjemněji než dvě větší sousední destinace. Vždy zde budete mít své místo na pláži, v restauraci. Nebudete muset zápasit o lehátka u hotelových bazénů. Belek je skutečným rájem pro ty, kdo hledají poklidnou dovolenou v nádherné destinace, s luxusními službami a výbornou zábavou k tomu.

Pokud dostanete chuť opustit své apartmá či kavárny, má Belek také co nabídnout. Samozřejmě je tu koupání ve Středozemním moři, které je zde stejně teplé jako v Alanyi či Antalyi. Pokud byste raději poznávali něco z minulosti či přírodních krás Turecka, přijdete si rovněž na své. Milovníci antiky mohou navštívit dvě blízká starověká města, Perge a Side. Obě nabídnou krásnou architekturu a dýchnou na vás slavnou minulostí Turecka.

Hledáte-li více adrenalinové povyražení, vydejte se do národního parku Köprülü. Procházku překrásnou přírodou můžete zakončit koupáním, nebo ještě lépe raftingem ve stejnojmenné říčce, která si za dlouhá tisíciletí vykutala do skály krásný kaňon. Díky tomu je teď její voda křišťálově čistá a také velmi studená, což v horkých tureckých létech zní jako ideální kombinace.

Tolik tedy k Beleku. Pro golfisty je takřka povinnou destinací a pro vás ostatní, co milujete klid, moře a příjemné prostředí v tom správném poměru, jistě dobrou volbou.