Bodrum – Turecko

bodrum-turecko-01

Letovisko Bodrum se nachází na pobřeží Egejského moře a dá se svým charakterem přirovnat k Beleku u moře Středozemního. Co mu chybí na velikosti a rozlehlosti pláží, to dohání luxusem, uhlazeností, péčí o turisty a dalšími službami. Jde o destinaci, kterou si pro rekreaci s oblibou vybírají bohatí Turci. Naleznete tedy vše, co by mohl zámožný návštěvník vyžadovat. A rozhodně se zde nesetkáte se záplavou turistů.

Poklidné přístavní městečko nabízí vše, co můžete na dovolené požadovat. Lenošení na plážích u Egejského moře je velmi příjemné, moře samo je pak teplé (i když místy lehce kamenité) a přináší mírný osvěžující vánek. Vlhkost vzduchu je zde pak na příjemné úrovni. Pokud by vám nestačily vodní radovánky v moři, nedaleko Bodrumu najdete největší turecký akvapark vůbec, kde si dosyta užijete šílených atrakcí a zběsilých tobogánů.

O večerní program pro návštěvníky ve městě se pak starají hotely a nutno uznat, že si dávají záležet. Nejste nuceni poslouchat každý večer divoké párty, ale pokud máte chuť jít se pobavit, možností máte požehnaně.

Co se denního programu týče, můžete se vydat poznávat historii a přírodu. Bohužel z Bodrumu neboli starobylého přístavního města Hallikasnassos toho již mnoho nezůstalo. Pryč je i legendární mauzoleum, jeden z divů světa. To nejzajímavější přímo ve městě je stará pirátská pevnost, poskytující krásný výhled na moře.

V okolí Bodrumu vás však čeká starověký Efes, město, které si zachovalo jak nádherný amfiteátr, tak knihovnu a další antické stavby, které vás ohromí. A pokud stále ještě nemáte vody a vodních radovánek, doporučujeme navštívit Pamukkale. Jedná se o nádherný přírodní úkaz, terasovitou skálu z travertinu, která září sněhobílou barvou. Vodní pramen, který skálu barví, má zároveň léčivé účinky na pleť, proto u Pamukkale vyrostlo mnoho lázeňských zařízení.

A aby těch lázní nebylo málo, blízko naleznete antické lázeňské město Hierapolis, které zaujme především impozantní nekropolí.