Cestovní pojištění do Turecka

Cestovní pojištění je nepovinným, nicméně velmi vhodným typem ošetření případných komplikací na dovolené či zájezdu. Přestože Turecko patří mezi velmi bezpečné lokality, už jen kvůli vzdálenosti je vhodné se na cestu tam dobře pojistit. Za pár korun navíc budete mít klidnější spaní a můžete si dovolenou užít bez starostí „coby, kdyby“. Pojďme se podívat, jak by mělo kvalitní cestovní pojištění vypadat, co za své peníze dostanete a co si hlídat.

Jak již bylo řečeno, cestovní pojištění je dobrovolné a nabízí ho většina (snad všechny) běžných pojišťoven. U některých dokonce naleznete nejzákladnější formu pojištění (připojištění) jako jakýsi bonus k jiným službám. Docela běžně bývá dokonce sjednáno při zařizování platební karty u banky. Spoléhat však na to nelze a před cestou byste měli sami zkontaktovat pojišťovnu a sjednat si řádné pojištění dle vlastního uvážení.

Dobrá cestovní pojistka kryje veškeré náležitosti především v případě úrazu nebo závažnějšího onemocnění v průběhu dovolené. Je důležité zdůraznit, že vaše zdravotní pojištění v zahraničí neplatí a tak byste veškeré léčebné výlohy hradili hotově. Dobré cestovní pojištění tedy kryje (mělo by krýt) náklady na zdravotnickou péči (ne vždy však včetně nákladů na záchranné práce – horská služba apod.) a převoz domů. To je základ.

Příplatkovými službami může být pojištění zodpovědnosti za vámi způsobené škody hmotné i zdravotní, pojištění standardu péče (hodí se spíše pro cesty do rozvojových zemí), pojištění právní asistence, ale také pojištění poškození či ztráty zavazadel, ztráty dokladů a dalších drobností, které dokážou pokazit dovolenou.

Velmi žádoucí je i kvalitní asistenční služba, která pomůže s domluvou, zařídí vše potřebné, zkrátka se o vás postará. Dávejte si pozor, abyste na pojišťovně správně vyplnili vše potřebné a nepokoušejte se záměrně zkreslovat skutečnost. Pokud uvedete, že se jedete vyvalit na pláž, riskujete, že zlomeniny z lyžování budete hradit ze svého.