Fethiye – Turecko

fethiye-turecko-01

Fethiye je město na pobřeží Egejského moře a pro českého turistu jde stále o prakticky neznámou destinaci. Co je však zajímavé, jedná se o velice oblíbený prázdninový cíl Britů, kterých tam každoročně míří statisíce. Vzhledem ke krásám Fethiye by byla velká škoda, kdyby nadále zůstala Čechy opomíjena, pojďme se tedy podívat, co nám toto letovisko může nabídnout.

Povaha tohoto prastarého, kdysi velmi významného rybářského města je klidná, pokojná a k návštěvníkům vlídná. Hlavním tahákem jsou krásné písčité pláže, teplé a naprosto čisté Egejské moře a také mnoho historických i přírodních krás v blízkém okolí.

Město samo o sobě nese novodobý vzhled, může za to však zemětřesení v polovině minulého století, které prakticky celé Fethiye srovnalo se zemí. Jako zázrakem tuto katastrofu přečkaly proslulé skalní hroby, které naleznete kousek za městem. Jedná se o 2500 let staré pohřebiště, které dýchá velmi zvláštní atmosférou a současně je skvělým místem pro pozorování západu slunce.

Díky tomu, že se Fethiye nachází na úpatí kopce a je zarostlá dostatkem zelené vegetace, jsou zde i parné dny tureckého léta příjemné. Pokud vás naopak sluníčko baví, na plážích se ho nabažíte dostatečně. Nebudete tam však sami. Jak již bylo řečeno, krásy města objevili již dříve Britové a tak se budete setkávat nejčastěji právě s nimi.

Díky nim však také nabízí Fethiye tak rozsáhlé zázemí pro turisty. Najdete zde rozsáhlé hotelové komplexy, spoustu diskoték a nočních klubů, ale také dobré restaurace, kavárny a další místa pro příjemné trávení času. Celkově lze Fethiye doporučit lidem, kteří přes den rádi lenoší na pláži či v kavárnách a k večeru vyrážejí za zábavou.