Kemer – Turecko

kemer-turecko-01

Kemer je patrně nejmenším letoviskem na pobřeží Středozemního moře, pokud sem však zavítáte, nebudete ochuzeni o nic z toho, co nabízejí větší a známější destinace. Spíše naopak, Kemer si totiž zachovává vše dobré z charakteru středomořských letovisek a přidává pár příjemných bonusů navíc.

Pro většinu turistů je Kemer takovým malým pozemským rájem. Po tureckém způsobu kombinuje krásu hor, průzračného moře, exotické vegetace a památek starých tisíce let. Pokud jedete za koupáním, nebudete zklamáni. Moře je skutečně křišťálově čisté a neskutečně teplé. Večer se zde objevuje velké množství planktonu, což však nijak nevadí. Naopak, plankton vytváří na hladině zajímavé efekty. S notnou dávkou štěstí se vám podaří zahlédnout i obří želvy. Typická je zde vysoká vlhkost vzduchu, s níž se však budete potýkat ve všech středomořských destinacích.

Krom pláží přímo ve městě máte možnost vykoupat se u zřícenin starověkého města Olymposu, které se nacházejí v nedalekém stejnojmenném národním parku. Ten krom ruin skýtá mnoho dalších lákadel. Výborně se hodí k příjemné procházce, neboť jste po většinu času před sluncem kryti oleandrovými háji a horami. Velkou místní raritou je takzvaná Chiméra neboli Hefaistovy ohně. Jedná se o na první pohled nenápadnou kamenitou stráň, mezi kameny však prošlehávají plameny. Zdá se, jakoby vycházely přímo z kamení a zvláště po setmění se jedná o úchvatnou podívanou.

To ale není vše. V blízkosti Kemeru taktéž naleznete přátelskou hippie komunitu, která vás ráda přijme na nějaký čas mezi sebe. Jedná se o ráj romantiků a svobodomyslných lidí. Obydlí zde suplují stromové domky či houpací sítě, marihuana je nejčastější náplní vodní dýmky a lidé jsou nesmírně přátelští. Navíc nocujete v bezprostřední blízkosti národního parku a málokde přijdete do takto blízkého kontaktu s krásnou a nedotčenou přírodou.